EN
Të gjitha kategoritë

Doreza të veshura me UP

Ti je ketu : home>Produkte>Doreza të veshura me UP

Doreza Palm Dore Nyloni PU

Breathable

Shumë elastik dhe me peshë të lehtë

Rezistencë e mirë ndaj gërryerjes dhe rezistencë ndaj lotëve

Grip i shkëlqyeshëm dhe shkathtësi

Nuk ka acarim të lëkurës

Excellent dexterity and durability

Code:2301BW

Size:S/7, M/8, L/9(other sizes can be customized)

  • Përshkrim

  • Aplikacion

  • hetim

  • produktet e ngjashme

PËRSHKRIMI

Farë është Doreza ESD / Anti-statike

Dorezat anti-statike (ESD) janë një përzierje e shquar e fibrave të buta përçuese dhe sintetike. Parandaloni dëmtimin e shkarkimit statik me një palë doreza që ju ndihmojnë të vazhdoni të performoni sa më mirë.

Dorezat Anti-statike (ESD) shtypin pluhurin që mbledh ngarkesat elektrostatike kur merren me materiale delikate dhe të ndjeshme të prirura statike. Dorezat anti-statike (ESD) funksionojnë vazhdimisht, duke shkarkuar statike në mënyrë të padëmshme. Ndërtimi i qetë i thurrur për shkathtësi të madhe, ndjeshmëri dhe taktikë zvogëlon lodhjen në vendin e punës. Palmat dhe gishtat e veshur ofrojnë rezistencë të shkëlqyeshme, gërryerje dhe kërcitje. Trajtimi i frymëmarrjes së mbrapa dhe trajtimi anti-bakterial promovojnë freski dhe freski. Fijet e shtrira e bëjnë atë pa fije.

Dorezat anti-statike (ESD) janë ideale për teknikë që punojnë shpesh brenda një kompjuteri ose merren me pajisje me ndjeshmëri statike - gjysmëpërçuesit, asamblenë e kompjuterave, PDP, LED, LCD, telefon celular dhe montim PCB. Dorezat janë të larë, rezistente ndaj kimikateve, ujit dhe dritës ultravjollcë për përdorime të shumta. Performanca anti-statike (ESD) mund të aplikohet për të gjitha dorezat rezistente të prera.

Doreza Sunnyglove ESD / Anti-statike

Bërë nga teknikë e thurjes së najlonit pa frymë dhe të pa dukshme.

Pajisur me një pëllëmbë Veshje PU.

Përshtatje e shkëlqyeshme nga ndërtimet e thurura pa dukje

Klasa e dhomës së pastër 10000 - 1000

Më pak lodhje të duarve për veshje me kohë të gjatë

Ulja e garzës dhe pluhurit

Pëllëmbë e veshur me PU për kontroll më të mirë

Lahet në 40ºC me pastrues neutral

I ripërdorshëm, mund të dekontaminohet

Përputhet me CE EN 388: 2003, CE EN 420: 2003

Në dispozicion në një gamë të gjerë të madhësive

Opsioni Sunnyglove:

Doreza anti-statike (ESD)

Tipi

astar

Matës

Mundësia e veshjes

EN388

EN420

Bakër

Nylon + bakri

13G

Poliuretani (PU),

Nitrili (NBR)

Pike PVC etj.

Karbon

Nylon + Carbon

Kimi Trajtohet

Najloni

APLIKIMI

Elektronikë, Bordet e Qarqeve të Shtypura, Asambletë, Telekomunikacioni, Gjysem perçuesi, Diellor, CD / DVD, Automotiva, Optika, Farmaceutika, Filmi, Bujqësia, Restoranti, Hotelet etj. Ju lutemi kërkoni ofertat tona speciale për sasi të mëdha të rendit.

HETIM