EN
Të gjitha kategoritë

Pritini Dorezat e Rezistencës

Ti je ketu : home>Produkte>Pritini Dorezat e Rezistencës

Doreza e Palmës PU White 3 rezistente me gri

Breathable

Shumë elastik dhe me peshë të lehtë

Rezistencë e mirë ndaj gërryerjes dhe rezistencë ndaj lotëve

Grip i shkëlqyeshëm dhe shkathtësi

Nuk ka acarim të lëkurës

Code:6003W

Madhësia : S / 7, M / 8, L / 9 sizes madhësi të tjera mund të personalizohen)

Color:Grey Cut-resistant glove core、white PU(other colors can be customized)

  • Përshkrim

  • Aplikacion

  • hetim

  • produktet e ngjashme

PËRSHKRIMI

FAR është Doreza rezistente ndaj prerjes / prerjes

Teknologjitë unike janë përshtatur posaçërisht për të krijuar një HPPE të përsosur ose fije të veçantë për të punuar në rregull me najlon. Rezultati është i prerë dorashka rezistente me cilësi të lartë të cilat prodhojnë rezultate të qëndrueshme të testit të prerjes që gjithashtu duken shumëngjyrëshe. Ndërtimi pa thurje i mbron duart nga dëmtimi i vendit të punës që është për shkak të mosrespektimit të politikës së sigurisë pa sakrifikuar rehati, shkathtësi, ndjeshmëri ose takt. Palmat dhe gishtat e veshur ofrojnë rezistencë superiore, gërryese, prerje dhe kërcitje. Trajtimi i frymëmarrjes së mbrapa dhe trajtimi anti-bakterial promovojnë freski dhe freski. Fijet e vazhdueshme të fijeve e bëjnë atë të ulët. Fibra jo e rrallë zvogëlon kruajtjen. Përdoret për montimin e automobilave, elektronikë, trajtimin e qelqit, trajtimin e metaleve, përpunimin e ushqimit, ndërtimin, pulpën dhe letrën, plastikën, shërbimet publike, riciklimin dhe shpëtimin, etj.

Dorezat janë të lahen, rezistente ndaj kimikateve, ujit dhe dritës ultravjollcë për përdorime të shumta. Mëngë rezistentë pa prerje janë gjithashtu në dispozicion në gjatësi, madhësi dhe ngjyra të ndryshme.

Doreza kundër prerjes Sunnyglove

Bërë me teknikë thurje pa frymë, pa thurje.

Pajisur me një shtresë PU që rrit kontrollin

Pajisur me një oxhak HPPE dhe fije qelqi që promovon forcën

Dizajni i frymëmarrjes funksionon për t'i mbajtur duart të freskët gjatë përdorimit

Ofron gërryerje të shkëlqyeshme dhe rezistencë ndaj lotëve duke zgjatur jetëgjatësinë

Dizajni i hollë dhe i ngushtë i montimit siguron një përshtatje të sigurt

Ndërtimi i ulët i linjave zvogëlon rrezikun e kontaminimit

Dizajni i qetë rrit komoditetin gjatë përdorimit

Përputhet me CE EN388: 2016, CE EN420: 2003

Në dispozicion në një gamë të gjerë të madhësive

Opsioni Sunnyglove:

Doreza kundër prerjes

Tipi

astar

Matës

Mundësia e veshjes

EN388

EN420

Level2

HPPE + spendex + Nylon

13G

Poliuretani (PU),

Nitrili (NBR)

Pike PVC etj.

Level3

HPPE + material elastik

Level4

HPPE + Spandex + Fiber qelqi ose fibër çeliku inox

Level5

HPPE + Spandex + Fiber qelqi ose fibër çeliku inox

APLIKIMI

Kuvend

DIY

Elektronikë,

ndërtuesit

Prodhimit

Puna industriale

Mund të trajtohet

Prodhim xhami

mekanik

Automobilistik

Trajtimi i metaleve

Ambalazh

Qeramikë

lustrim

Mirëmbajtje

Paketim

Inspektimi i produktit

Mirëmbajtja e hekurudhave

skeleri

thertore

presje në feta

Ndërtim

Autoritetet lokale

mekanikë

HETIM