Стапи во контакт

Дома>Производи>Ракавици на екран на допир

5003WT En388 полиестер со бакарни нараквици на ракави ракавици

Шифра : 5004WT

Големина -6 12-XNUMX

Боја : Бела полиестерска ракавица, бело СТП

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

Чувствителен на допирИме на производотРакавици на екран на допир
Не5003 WT
материјалПолиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП
големинаXS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива или прилагодена
Обложен типPU обложени on дланка or врвовите на прстите
Лагер13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Пребарување