EN
сите категории

Ракавици на екран на допир

Ти си тука : Дома>Производи>Ракавици на екран на допир

5003WP White Polyester Liner Touch Screen Gloves

Шифра : 5003WT

Големина -6 12-XNUMX

Color:White polyester glove core,white PU

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

Чувствителен на допир


  • Опис

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

Ракавици на екран на допир

Не

5003WP

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте не