EN
сите категории

Ракавици на екран на допир

Ти си тука : Дома>Производи>Ракавици на екран на допир

5002YWT 9 # Yellowолта лагер Ракавици за палми за обложување на бакарни влакна

Долгорочните

Мека

Шифра : 5002YWT

Големина : 6-11 (други големини може да се прилагодат

Боја core Флуоресцентно жолто јадро за ракавици 、 бело PU (други бои може да се прилагодат

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

Ракавици на екран на допир

Не

5002YWT

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Електроника, плочи за печатени кола, склопување, телекомуникации, полупроводници, соларни, ЦД / ДВД, автомобилски производи, оптика, фармацевтика, филм, земјоделство, ресторан, хотели итн. Ве молиме побарајте ги нашите специјални понуди за големи количини на нарачки.

Испраќам барање
Контактирајте не