EN
сите категории

Ракавици на екран на допир

Ти си тука : Дома>Производи>Ракавици на екран на допир

5001BWT Добри перформанси на екран на допир Белечки ракавици за обложување

Шифра : 5002BWT

Големина -6 12-XNUMX

Боја : Црно јадро за ракавици од полиестер, бело СТП

Дише

Високо-еластична и лесна тежина

Чувствителен на допир

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

  • Опис

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

Ракавици на екран на допир

Не

5001BWT

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте не