EN
сите категории

ПВЦ ракавици со точки

Ти си тука : Дома>Производи>ПВЦ ракавици со точки

8002F Excellent Quality Half Finer Pvc Dotted Gloves

Code:8002F

Големина -6 11-XNUMX

Good abrasion performance

Color: White polyester 、white PVC dotted(other colours can be customized)


  • Опис

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

PVC dotted gloves

Не

8002F

материјал

Polyester, Nylon, carbon, PVC

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

PVC dotted

Лагер

13 Gauge Polyester/Nylon/Carbon Liner

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте не