EN
сите категории

ПВЦ ракавици со точки

Ти си тука : Дома>Производи>ПВЦ ракавици со точки

8001 полиестерски карбонски ракавици со точки

Анти-статички

Добри перформанси на абразија

Шифра 8001

Големина -6 11-XNUMX

Color: White polyester + carbon 、grey PVC dotted(other colours can be customized)

  • Опис

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

ПВЦ ракавици со точки

Не

8001

материјал

Полиестер, најлон, јаглерод, ПВЦ

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

ПВЦ-точки

Лагер

13 мерач Полиестер / најлон / јаглероден лагер

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте не