Стапи во контакт

Дома>Производи>Ракавици обложени со СТП

2301F EN388 0121X Бела полиестерска ракавица за прсти

Дише

Добар абразија и зафат

Код : 2301F

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Боја core Бело јадро за ракавици 、 бело СТП


Име на производотСТП обложени ракавици
Не2301F
материјалПолиестер, најлон, СТП
големинаXS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива или прилагодена
Лагер13/15/18 Мерач Полиестер / Најлон Лагер
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Пребарување