Стапи во контакт

Дома>Производи>Ракавици обложени со СТП

3002YB Ракавица за обложување со полиестер

Шифра 3002 XNUMXYB

Големина -6 11-XNUMX

Дише

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

Одлична умешност и издржливост
Име на производотСТП обложени ракавици
Не3002 YB
материјалПолиестер, најлон, СТП
големинаXS, S, M. L, XL, XXL или приспособено
БојаЦрна, бела, сива или прилагодена
Лагер13/15/18 Мерач Полиестер / Најлон Лагер
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Пребарување