EN
сите категории

Ракавици обложени со СТП

Ти си тука : Дома>Производи>Ракавици обложени со СТП

2301GP EN388 4131 Dark Grey Pu Glove

Дише

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

Одличен зафат и умешност

Без иритација на кожата

Одлична умешност и издржливост

Code:2301GP

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

СТП обложени ракавици

Не

2301GP

материјал

Полиестер, најлон, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / Најлон Лагер

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Електроника, плочи за печатени кола, склопување, телекомуникации, полупроводници, соларни, ЦД / ДВД, автомобилски производи, оптика, фармацевтика, филм, земјоделство, ресторан, хотели итн. Ве молиме побарајте ги нашите специјални понуди за големи количини на нарачки.

Испраќам барање
Контактирајте не