EN
сите категории

Ракавици обложени со СТП

Ти си тука : Дома>Производи>Ракавици обложени со СТП

2301 Мека и најлонска ракавица за дишење што може да се дише

Good abrasion and grip

Дише

Шифра 2301

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Color:White glove core

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

СТП обложени ракавици

Не

2301

материјал

Полиестер, најлон, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / Најлон Лагер

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Електроника, плочи за печатени кола, склопување, телекомуникации, полупроводници, соларни, ЦД / ДВД, автомобилски производи, оптика, фармацевтика, филм, земјоделство, ресторан, хотели итн. Побарајте ги нашите специјални понуди за големи количини на нарачки.

Испраќам барање
Контактирајте не