EN
сите категории

Нитрилни ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>Нитрилни ракавици

3004RB EN388 4131X Micro Foam Nitrile Coating Gloves

Code:3004RB

Големина -6 11-XNUMX

Дише

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

Excellent dexterity and durability


  • Опис

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

Нитрилни нараквици

Не

3004RB

материјал

Polyester, Nylon, spandex, sandy nitrile, glossy nitrile, nitrile micro-foam

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

Glossy or sandy nitrile coating

Лагер

13/15 Gauge Polyester/Nylon/Spandex Liner

функција

Oil resistant, Elasticated cuff, DMF free, Good grip, Strong abrasion performance, Seamless knit, Breathable on back

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 240 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте не