EN
сите категории

Нитрилни ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>Нитрилни ракавици

3003 GB Сиви песочни нитрилни обложени нараквици за градба

Code:3003GB

Големина -6 11-XNUMX

Дише

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

Одлична умешност и издржливост


  • Опис

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

Нитрилни нараквици

Не

3003GB

материјал

Полиестер, најлон, спандекс, песочен нитрил, сјаен нитрил, нитрилна микро-пена

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

Сјаен или песочен слој од нитрил

Лагер

Полици за полиестер / најлон / спандекс на мерач 13/15

функција

Отпорен на масло, еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 240 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте не