EN
сите категории

Механички ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>Механички ракавици

7002OB лагер отпорен на исечок со заштитни нараквици Tpr

Шифра: 7002OB

Големина: 9-11

Материјал: најлон + HPPE + TPR

Добри перформанси отпорни на сечење

TPR заштита од удар на врвот на раката и целата должина на прстите

  • Опис

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

Механички ракавици

Не

7002OB

материјал

Полиестер, најлон, HPPE, спандекс, песочен нитрил, сјаен нитрил, TPR

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

Обложување на СТП или нитрил

Лагер

13 мерач Полиестер / најлон / HPPE / Spandex лагер

функција

Добар отпорен на удари, еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

30000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 240 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте не