Стапи во контакт

Дома>Производи>Механички ракавици

7001 GB Зелени Tpr Ракавици за градежни нафтени полиња

Шифра: 7001 GB

Големина: 9-11

Материјал: најлон + HPPE + TPR

Добри перформанси отпорни на сечење

TPR заштита од удар на врвот на раката и целата должина на прститеИме на производотМеханички ракавици
Не7001GB
материјалПолиестер, најлон, HPPE, спандекс, песочен нитрил, сјаен нитрил, TPR
големинаXS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива или прилагодена
Обложен типОбложување на СТП или нитрил
Лагер13 мерач Полиестер / најлон / HPPE / Spandex лагер
функцијаДобар отпорен на удари, еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001
капацитет30000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 240 парови / картон (или по потреба)


Пребарување