EN
сите категории

ESD ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>ESD ракавици

Ракавица 2305WGP Задебелена карбонска влакна EN388 4141X

Код:                                   2305WGP

материјал:                                 Полиестер + јаглеродни влакна

Премаз:                                  Palm coating thickened

Големина:                                      6-11 

Боја :                                   White polyester + carbon fiber、grey PU

Отпорност на површина:              10 ^ 6-10 ^ 8 оми / квадратни


  • Опис

  • Пребарување

ОПИС

Име на производот

ЕСД дланка или вклопни ракавици

Не

2305WGP

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

Отпорност на површина

10 ^ 6-10 ^ 9

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Испраќам барање
Контактирајте нѐ