EN
сите категории

ESD ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>ESD ракавици

2306P Бакарна ракавица со добра антистатичка изведба

Дише

Washable and economical

Шифра : 2306P

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Color:Anti-static glove core、white PU(other colours can be customized)

Перформанси : Антистатички со слаба спроводливост, Индекс: 10^3-10^5Ω

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

ОПИС

Име на производот

ЕСД дланка или вклопни ракавици

Не

2306P

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

Отпорност на површина

10 ^ 6-10 ^ 9

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Assembling LSI,VLSI,Semiconductors,as well as computers and precise instruments

To prevent miscellaneous disturbances or accidents due to static electricity

Assembly work in Electeonics,Optics,Tele-Communications,ect

Испраќам барање
Контактирајте нѐ