EN
сите категории

ESD ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>ESD ракавици

2306F En388 X13xx бакарна ракавица за прсти

Дише 

Non-slipping with PU finger-tip coated

Light, thin and wearable

Код : 2306F

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Performance:Anti-static with weak conduction,Index:10^3-10^5Ω

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

ОПИС

Име на производот

ЕСД дланка или вклопни ракавици

Не

2306F

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

Отпорност на површина

10 ^ 6-10 ^ 9

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Electrostatic painting in Automotive and other industries

Handing plastic products

Elimination of dangers of electrostatic discharge in Petrochemical Industries,etc.

Испраќам барање
Контактирајте нѐ