EN
сите категории

ESD ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>ESD ракавици

2306 EN388 En420 Esd ракавица за бакарни влакна

Бесшевни

Пропустлив од воздух

Истегнување

Антистатик

Оптимална удобност и умешност

Шифра 2306

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Боја : Анти-статичко јадро за ракавици

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

ОПИС

Име на производот

ЕСД дланка или вклопни ракавици

Не

2306

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

Отпорност на површина

10 ^ 6-10 ^ 9

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Електроника, плочи за печатени кола, склопување, телекомуникации, полупроводници, соларни, ЦД / ДВД, автомобилски производи, оптика, фармацевтика, филм, земјоделство, ресторан, хотели итн. Побарајте ги нашите специјални понуди за големи количини на нарачки.

Испраќам барање
Контактирајте нѐ