Стапи во контакт

Дома>Производи>ESD ракавици

2305WBF 13G Електронска ракавица за работилница од врвови на прсти од јаглерод

Код:2305 WBF

материјал:Полиестер + Јаглеродни влакна

Премаз:Врв на прстот

Големина:6-11

Боја :Јадро за ракавици од бел полиестер + карбонски влакна, црно PU

Отпорност на површина:10 ^ 6-10 ^ 8 оми / квадратниИме на производотЕСД дланка или вклопни ракавици
Не2305 WBF
материјалПолиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП
големинаXS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива или прилагодена
Обложен типPU обложени on дланка or врвовите на прстите
Лагер13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер
Отпорност на површина10 ^ 6-10 ^ 9
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Пребарување