EN
сите категории

ESD ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>ESD ракавици

2305P нараквица со палмирани антистатички карбонски влакна

Код:                                   2305P

материјал:                                Полиетер + јаглеродни влакна

Премаз:                                 дланка

Големина:                                     S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Боја :                                  Анти-статичко јадро за ракавици, бело кутре (други бои може да се прилагодат

Отпорност на површина:                10 ^ 6-10 ^ 8 оми / квадратни


  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

ОПИС

Име на производот

ЕСД дланка или вклопни ракавици

Не

2305P

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

Отпорност на површина

10 ^ 6-10 ^ 9

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Електроника, плочи за печатени кола, склопување, телекомуникации, полупроводници, соларни, ЦД / ДВД, автомобилски производи, оптика, фармацевтика, филм, земјоделство, ресторан, хотели итн. Ве молиме побарајте ги нашите специјални понуди за големи количини на нарачки.

Испраќам барање
Контактирајте нѐ