Стапи во контакт

Дома>Производи>ESD ракавици

2305P нараквица со палмирани антистатички карбонски влакна

Код:2305P

материјал:Полиертер, јаглеродни влакна, PU

Премаз:дланка

Големина:XS/6-2XL/11

Боја :Анти-статичко јадро за ракавици, бело кутре (други бои може да се прилагодат

Отпорност на површина:10 ^ 6-10 ^ 9 оми / квадратни


Не2305P
Име на производотESD ракавици обложени со дланка
материјалПолиестер, јаглеродни влакна, PU
големинаXS/6 - 2XL/11
Мерач13 Мерач
Отпорност на површина10 ^ 6-10 ^ 9
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001


Пребарување