Стапи во контакт

Дома>Производи>ESD ракавици

2305 EN388 X131X Бела полиестерска ракавица

Код:2305

материјал:Полиетер + јаглеродни влакна

Премаз:Никој

Големина:S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Боја :Антистатичко јадро за ракавици

Отпорност на површина:10 ^ 6-10 ^ 8 оми / квадратни
Име на производотЕСД дланка или вклопни ракавици
Не2305
материјалПолиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП
големинаXS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива или прилагодена
Обложен типPU обложени on дланка or врвовите на прстите
Лагер13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер
Отпорност на површина10 ^ 6-10 ^ 9
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Пребарување