Стапи во контакт

Дома>Производи>ESD ракавици

2302BBP 18G Сина најлон En388 2112X карбонска антистатичка ракавица

Код:2302 ББП

материјал:Најлон+јаглеродни влакна

Премаз:Palm

Големина:6-11

Боја :Сино најлонско јадро на ракавици 、 црно СТП

Отпорност на површина:10 ^ 6-10 ^ 8 оми / квадратниИме на производотЕСД дланка или вклопни ракавици
Не2302 ББП
материјалПолиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП
големинаXS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива или прилагодена
Обложен типPU обложени on дланка or врвовите на прстите
Лагер13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер
Отпорност на површина10 ^ 6-10 ^ 9
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388; ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


Пребарување