Стапи во контакт

Професионален производител на антистатички ракавици

Антистатичките (ESD) ракавици на Sunny се совршени за електрониката и автомобилската индустрија, поткрепени со нивната експертиза во индустријата за ракавици, сеопфатни услуги и квалитетни набавки.

ESD ракавици
Дома>Производи>ESD ракавици

Професионални антистатички ракавици

Големото искуство на Sunny во производството на ESD ракавици, стекнато преку долгорочна соработка со клиенти во различни индустрии, обезбедува опсег на зрели производи лесно достапни за клиентите.

Што се ESD ракавици

Што се ESD ракавици

ESD ракавиците се карактеризираат со нелеплив ефект, постигнат со ткаење на најлон од полиестер со долги влакна со бакарни и јаглеродни антистатички влакна, што го инхибира статичкиот електрицитет и спречува акумулација на ситна прашина за чиста и удобна работна средина.

Примена на нашите ESD ракавици

Анти-статичките (ESD) ракавици на Sunny се идеални за чисти простории, фабрики за електронски и ПХБ, инженерство за прецизно склопување, полупроводници, автомобилски, фабрики за CD-ROM, лаборатории и многу повеќе.

Карактеристики на ESD ракавици

ESD ракавиците на Sunny се карактеризираат со нелеплив ефект, го инхибираат статичкиот електрицитет и спречуваат акумулација на ситна прашина, обезбедувајќи чиста и удобна работна средина.

право

Користени материјали

Киселинскиот и отпорниот на алкали PU материјал на ракавиците на Sunny го спречува лизгањето и го подобрува квалитетот на производството. Нетоксични состојки го штитат здравјето на корисникот.

Удобна работа

PU облогата на Sunny спречува лизгање и истекување, обезбедувајќи удобна работа. Нивните специјализирани работилници ја подобруваат ефикасноста на производството и ги намалуваат трошоците.

Заштита на работниците

Најлонските ракавици на Sunny обложени со PU обезбедуваат карактеристики против загадување, против лизгање, против топлина и отпорни на абење, како и добра дишливост и апсорпција на пот, што ги прави удобни за долги часови прецизна работа.

Цена на производот

Sunny обезбедува висококвалитетни заштитни ракавици по фер цена, благодарение на нашата напредна технологија на производство, квалификуваната работна сила и посветеноста да им понудиме вредност на нашите клиенти.

за нас

Rudong Sunny Glove Co., Ltd., основана во 2010 година, е професионален производител на различни работни безбедносни ракавици. Како што се PU ракавици, антистатички ракавици, ракавици против сечење итн.

Компанијата е специјализирана за производство на ракавици од јаглеродни влакна, ракавици од бакарни влакна, ракавици отпорни на сечење, антистатички ракавици со пруги, полиестерски и најлонски ракавици и други сорти. Овие производи се широко користени во областа на електронската индустрија, полупроводниците, монтажата на автоделови, пакувањето на производите, лесното склопување, работилницата без прашина и секојдневниот живот.

13+

( години )
Искуство во компанијата

56

( вретена )
Машина за завиткување

160

(станици)
Целосно автоматска машина за плетење

73

(напис)
Линија за обложување

  • врска
  • врска

Со кои клиенти соработувавме

Повеќе од една деценија, Sunny е вклучена во индустријата за PU ракавици, соработувајќи со бројни клиенти ширум светот.

Кои услуги можеме да ги обезбедиме

Sunny обезбедува доверливи услуги на своите клиенти, обезбедувајќи PU ракавици со врвен квалитет, брза испорака и одлична корисничка поддршка. Нашата посветеност на задоволството на клиентите е најважна.