Стапи во контакт

Дома>Производи>Исечете отпорни ракавици

6006YBN Жолта боја En388 EN420 ракавица отпорна на сечење

Код: 6006YBN

Големина -7 11-XNUMX

Боја: Жолта Јадро за ракавици отпорно на сечење, црн нитрил

Високо-еластична и лесна тежина

Добар квалитет на носење и отпорност на солза

Одличен зафат и умешностИме на производотРакавици отпорни на сечење
Не6006 YBN
материјалHPPE, полиестер, најлон, СТП, нитрил
големинаS, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива, зелена, црвена или прилагодена
плетењеБезшежна плетена ракавица со мерка 13/15 со технологија отпорна на сечење
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб, добра перформанси против сечење
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388;ANSI, ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 250 парови / картон (или по потреба)


Пребарување