EN
сите категории

Исечете отпорни ракавици

Ти си тука : Дома>производи>Исечете отпорни ракавици

Сива, отпорна на сечење 3, бела PU дланка ракавица

Дише

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абразија и отпорност на солзи

Одлична контрола и умешност

Нема иритација на кожата

Code:6003W

Size:S/7, M/8, L/9(other sizes can be customized)

Color:Grey Cut-resistant glove core、white PU(other colors can be customized)

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

ШТО Е ракавица против отпорна и намалување

Уникатните технологии се специјално прилагодени за да создадат совршен ХЕПЕ или специјално предиво за да работат во тандем со најлон. Резултат се и ракавици отпорни на сечење со висок квалитет кои произведуваат конзистентни резултати од тестот за намалување, исто така, изгледаат шарени. Беспрекорна плетена конструкција штити раце од повреда на работното место, што се должи на непочитување на безбедносната политика без да се жртвува удобност, умешност, чувствителност или тактичност. Обложената дланка и прстите обезбедуваат супериорна отпорност на зафат, абразија, исечување и прицврстување. Дишењето на дишењето на грбот и антибактерискиот третман промовираат свежина и свежина. Континуираното влакно предиво го прави низок lint. Влакната што не се вртат го намалуваат чешањето. Се користи за автомобилско склопување, електроника, ракување со стакло, ракување со метали, преработка на храна, градежништво, пулпа и хартија, пластика, јавни комунални услуги, рециклирање и спасување, итн.

Ракавиците се перат, отпорни на хемикалии, вода и ултравиолетова светлина за повеќекратна употреба. Беспрекорни ракави за отпорност на сечење се исто така достапни во различни должини, големини и бои.

Ракавица за сонце сончев ракавица

Изработена од техника за дишење, беспрекорно плетење.

Опремена со PU-облога што ја зајакнува зафатот

Се испорачува со HPPE и стаклена лагер, која промовира сила

Дишењето може да дише за да ги задржи рацете ладни за време на употреба

Нуди извонредно абразија и отпорност на солзи, зголемувајќи ја долговечноста

Тенкиот и тесен дизајн на монтирање обезбедува сигурно вклопување

Нискостепената конструкција го намалува ризикот од загадување

Беспрекорен дизајн ја зголемува удобноста за време на употребата

Во согласност со CE EN388: 2016, CE EN420: 2003

Достапно во широк спектар на големини

Опција Sunnyglove:

Ракавица против сечење

тип

Лагер

Мерач

Опција за обложување

EN388

EN420

Ниво2

HPPE + Spendex + најлон

13G

Полиуретан (ПУ),

Нитрил (НБР)

ПВЦ точка итн.

Ниво3

HPPE + Spandex

Ниво4

HPPE + Spandex + стаклено влакно или не'рѓосувачки челик

Ниво5

HPPE + Spandex + стаклено влакно или не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Собранието

DIY

Електроника,

Градежни

Производство

Индустриска работа

Може ракување

Производство на стакло

Машинист

автомобилски

Ракување со метал

Пакување

Керамика

Застаклување

Одржување

Пакување

Инспекција на производи

Одржување на железницата

Скеле

Кланица

Режење

изградба

Локалните власти

механика

Испраќам барање