Стапи во контакт

Дома>Производи>Исечете отпорни ракавици

Заштитна ракавица 6006OBN Ниво на сечење D EN388

Код: 6006OBN

Големина -7 11-XNUMX

Боја: Портокалова јадро за ракавици отпорно на сечење, црна PU

Високо-еластична и лесна тежина

Добар квалитет на носење и отпорност на солза

Одличен зафат и умешностИме на производотРакавици отпорни на сечење
Не6006 OBN
материјалHPPE, полиестер, најлон, СТП, нитрил
големинаS, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива, зелена, црвена или прилагодена
плетењеБезшежна плетена ракавица со мерка 13/15 со технологија отпорна на сечење
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб, добра перформанси против сечење
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388;ANSI, ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 250 парови / картон (или по потреба)


Пребарување