Стапи во контакт

Дома>Производи>Исечете отпорни ракавици

6005G темно сиви EN388 4443d палмирани ракавици

Порозни

Високо-еластична и лесна тежина

Добра отпорност на абење и отпорност на солза

Одличен зафат и умешност

Без стимулација на кожата

Шифра : 6005G

Големина : S, M, L (други големини може да се прилагодат

Боја : Сиво јадро за ракавици отпорно на сечење 、 сиво СТП


Име на производотРакавици отпорни на сечење
Не6005G
материјалHPPE, полиестер, најлон, СТП, нитрил
големинаS, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива, зелена, црвена или прилагодена
плетењеБезшежна плетена ракавица со мерка 13/15 со технологија отпорна на сечење
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб, добра перформанси против сечење
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388;ANSI, ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 250 парови / картон (или по потреба)


Пребарување