Стапи во контакт

Дома>Производи>Исечете отпорни ракавици

6005B Сиво сечење Ниво 5 Црна ракавица обложена со Pu

Вентилација

Високо-еластична и лесна тежина

Добар квалитет на носење и отпорност на солза

Одличен зафат и умешност

Код: 6005B

Големина: S/7, M/8, 9 (други големини може да се прилагодат)

Боја: Сива Јадро за ракавици отпорно на сечење, црна PU


Име на производотРакавици отпорни на сечење
Не6005B
материјалHPPE, полиестер, најлон, СТП, нитрил
големинаS, M. L, XL, XXL или прилагодено
БојаЦрна, бела, сива, зелена, црвена или прилагодена
плетењеБезшежна плетена ракавица со мерка 13/15 со технологија отпорна на сечење
функцијаЕластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб, добра перформанси против сечење
логотоПечатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого
Примерокслободен
СертификатEN 420; EN388;ANSI, ISO 90001
капацитет300000 десетици месечно
пакет10 парови / полибанче, 250 парови / картон (или по потреба)


Пребарување