EN
сите категории

Исечете отпорни ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>Исечете отпорни ракавици

6005B Grey Cut Level 5 Black Pu Coated Glove

Вентилација

Високо-еластична и лесна тежина

Добар квалитет на носење и отпорност на солза

Одличен зафат и умешност

Code:6005B

Size:S/7, M/8, 9(other sizes can be customized)

Color:Grey Cut-resistant glove core、Black PU

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

ОПИС

Име на производот

Ракавици отпорни на сечење

Не

6005B

материјал

HPPE, полиестер, најлон, СТП, нитрил

големина

S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива, зелена, црвена или прилагодена

плетење

Безшежна плетена ракавица со мерка 13/15 со технологија отпорна на сечење

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб, добра перформанси против сечење

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388;ANSI, ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 250 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Designed for a wide range of lightweight applications in dry or slightly conductive environments, it is ideal for workers who need a higher level of fit, touch and precision than that offered by their current gloves.

Also ideal for applications where cotton gloves or no gloves at all are used despite the risk of scrapes, blisters and minor injuries.

Испраќам барање
Контактирајте нѐ