EN
сите категории

Ракавици за ESD

Ти си тука : Дома>Производи>Ракавици за ESD

Ракавици од бакарни растителни влакна ПУ

Дише

Перат и економични

Код : 2306П

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (може да се прилагодат другите големини)

Боја : Анти-статичко јадро на ракавица 、 бело PU (може да се прилагодат други бои)

Изведба : Анти-статички со слаба спроводливост, Индекс: 10 ^ 3-10 ^ 5Ω

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Copper Fiber Pu Palm Gloves Characteristics

Направено од техника за дишење, неизвесно најлонско плетење.

Опремена со дланка за обложување на ПУ.

Одлично одговара од необична плетена конструкција

Чистач класа 10000 - 1000

Помалку замор на рацете за долго носење

Спуштање на леќата и прашината

ПУ-обложена дланка за подобар зафат

Повторно може да се деконтаминира

Достапно во широк спектар на големини

Внимание:

Do not use detergents containing bleaches

Се перат на 40ºС со неутрален детергент

Avoid direct contact with elastic current

Do not contact materials above 70 ℃

Do not use chlorine oxidation detergent

Информации за нарачки:

име на продукт

COPPER FIBER PU PALM GLOVES

Точка бр

2306P

Мерач

13G

Лагер

Најлон + бакар

Опција за обложување

Полиуретан (ПУ),

Нитрил (НБР)

ПВЦ точка итн.

пакет

1 пар / полибаг,

10 парови / пакет,

1000pair / bale

300 парови / картон

MOQ

3000 парови

CE

Времето за испорака

25 дена по авансот

Наши услуги:

Professional service and prompt replies will be done in 12 hours;

Suitable recommendation for you to choose best suitable products;

Strict Quality Control to ensure raw materials to final package before delivery are up to standard;

Flexible production line meets customers' small order demands;

Compatitive price,High efficiency&Outstanding managements make production costs down

ПРИМЕНА

Assembling LSI,VLSI,Semiconductors,as well as computers and precise instruments

To prevent miscellaneous disturbances or accidents due to static electricity

Assembly work in Electeonics,Optics,Tele-Communications,ect

Испраќам барање