EN
сите категории

Нараквици за јаглеродни влакна ESD

Ти си тука : Дома>производи>Нараквици за јаглеродни влакна ESD

Јаглеродни влакна нараквица јадрото

Бесшевни

Дише

Се водат

Антистатик

Optimum comfortability and dexterity

Code:2305FG

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (може да се прилагодат другите големини)

Color:Anti-static glove core

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Што е ESD / Анти-статичка ракавица

Анти-статичките (ESD) нараквици се извонреден спој на меки спроводливи и синтетички влакна. Спречете го оштетувањето на статичкото празнење со пар нараквици кои ви помагаат да продолжите да настапувате најдобро.

Анти-статичките (ESD) нараквици го потиснуваат правот што собира електростатско полнење при ракување со деликатни и чувствителни статички склони материјали. Анти-статичките (ESD) нараквици работат континуирано, празнувајќи ја статичката безопасно. Беспрекорна плетена конструкција за голема умешност, чувствителност и тактичност го намалува заморот на работното место. Обложената дланка и прстите обезбедуваат супериорна отпорност на зафат, абразија и прицврстување. Дишењето на дишењето на грбот и антибактерискиот третман промовираат свежина и свежина. Истегнатата предиво го прави без лепливост.

Антистатичките (ESD) нараквици се идеални за техничари кои честопати работат во компјутер или управуваат со статичка чувствителна опрема - полупроводници, компјутерски склоп, PDP, LED, LCD, мобилен телефон и PCB склопување. Ракавиците се перат, отпорни на хемикалии, вода и ултравиолетова светлина за повеќекратна употреба. Анти-статички (ESD) перформанси може да се применат на сите ракавици отпорни на сечење.

Sunnyglove ESD / Анти-статички нараквици

Made of breathable, seemless knitting technique.

Одлично одговара од необична плетена конструкција

Чистач класа 10000 - 1000

Помалку замор на рацете за долго носење

Спуштање на леќата и прашината

Can be used as underwear glove

Се перат на 40ºС со неутрален детергент

Повторно може да се деконтаминира

Complies with CE EN 388:2016, CE EN 420:2003.

Available in a wide range of sizes.

Опција Sunnyglove:

Анти-статичка (ESD) ракавица

тип

Лагер

Мерач

Опција за обложување

EN388

EN420

Бакар

Најлон + бакар

13G

Полиуретан (ПУ),

Нитрил (НБР)

ПВЦ точка итн.

Јаглерод

Најлон + јаглерод

Хемија третирани

Најлон

ПРИМЕНА

Electronics, Printed Circuit Boards, Assembling, Telecommunication, Semiconductor, Solar, CD/DVD, Automotive, Optics, Pharmaceutics, Film, Farming, Restaurant, Hotels etc.Please ask for our special offers for big order quantities.

Испраќам барање