EN
сите категории

Нараквици за јаглеродни влакна ESD

Ти си тука : Дома>производи>Нараквици за јаглеродни влакна ESD

Ракавица од црна карбонска влакна ПУ дланка

Перат со вода и еднократно

Не се лизга

Дише

Комфорни

Код : 2305 БП

Големина : S / 7, M / 8, L / 9 (може да се прилагодат другите големини)

Боја : Анти-статичко јадро на ракавица 、 црна PU

  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Што е ESD / Анти-статичка ракавица

Анти-статичките (ESD) нараквици се извонреден спој на меки спроводливи и синтетички влакна. Спречете го оштетувањето на статичкото празнење со пар нараквици кои ви помагаат да продолжите да настапувате најдобро.

Анти-статичките (ESD) нараквици го потиснуваат правот што собира електростатско полнење при ракување со деликатни и чувствителни статички склони материјали. Анти-статичките (ESD) нараквици работат континуирано, празнувајќи ја статичката безопасно. Беспрекорна плетена конструкција за голема умешност, чувствителност и тактичност го намалува заморот на работното место. Обложената дланка и прстите обезбедуваат супериорна отпорност на зафат, абразија и прицврстување. Дишењето на дишењето на грбот и антибактерискиот третман промовираат свежина и свежина. Истегнатата предиво го прави без лепливост.

Антистатичките (ESD) нараквици се идеални за техничари кои честопати работат во компјутер или управуваат со статичка чувствителна опрема - полупроводници, компјутерски склоп, PDP, LED, LCD, мобилен телефон и PCB склопување. Ракавиците се перат, отпорни на хемикалии, вода и ултравиолетова светлина за повеќекратна употреба. Анти-статички (ESD) перформанси може да се применат на сите ракавици отпорни на сечење.

Sunnyglove ESD / Анти-статички нараквици

Направено од техника за дишење, неизвесно најлонско плетење.

Опремена со дланка за обложување на ПУ.

Одлично одговара од необична плетена конструкција

Чистач класа 10000 - 1000

Помалку замор на рацете за долго носење

Спуштање на леќата и прашината

ПУ-обложена дланка за подобар зафат

Се перат на 40ºС со неутрален детергент

Повторно може да се деконтаминира

Во согласност со CE EN 388: 2003, CE EN 420: 2003

Достапно во широк спектар на големини

Опција Sunnyglove:

Анти-статичка (ESD) ракавица

тип

Лагер

Мерач

Опција за обложување

EN388

EN420

Бакар

Најлон + бакар

13G

Полиуретан (ПУ),

Нитрил (НБР)

ПВЦ точка итн.

Јаглерод

Најлон + јаглерод

Хемија третирани

Најлон

ПРИМЕНА

Електроника, печатени плочки за печатење, монтажа, телекомуникација, полупроводник, соларна, ЦД / ДВД, автомобилска, оптика, фармацевтски производи, филм, земјоделство, ресторан, хотели и др. Ве молиме побарајте ги нашите специјални понуди за големи количини на нарачки.

Испраќам барање