EN
сите категории

ESD ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>ESD ракавици

2305GF Grey Polyester Pu Finger Coating Glove With Carbon

Код:                                   2305GF

материјал:                                  Polyerter+Carbon Fiber

Премаз:                                  прст

Големина:                                     S/7, M/8, L/9(other sizes can be customized)

Боја :                                   Grey anti-static glove core、grey PU

Отпорност на површина:              10 ^ 6-10 ^ 8 оми / квадратни


  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

ЕСД дланка или вклопни ракавици

Не

2305GF

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

Отпорност на површина

10 ^ 6-10 ^ 9

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Електроника

Печатени табли

Монтажа

телекомуникации

Испраќам барање
Контактирајте не