EN
сите категории

ESD ракавици

Ти си тука : Дома>Производи>ESD ракавици

2305F Antistatic Carbon Fiber Pu Fingertips Glove

Код:                                   2305F

материјал:                                Полиетер + јаглеродни влакна

Премаз:                                 прст

Големина:                                     S / 7, M / 8, L / 9 (други големини може да се прилагодат

Боја :                                  Anti-static glove core,white pu(other colours can be customized)

Отпорност на површина:                10 ^ 6-10 ^ 8 оми / квадратни  • Опис

  • апликација

  • Пребарување

  • Поврзани производи

ОПИС

Име на производот

ЕСД дланка или вклопни ракавици

Не

2305F

материјал

Полиестер, најлон, јаглеродни влакна, бакарни влакна, СТП

големина

XS, S, M. L, XL, XXL или прилагодено

Боја

Црна, бела, сива или прилагодена

Обложен тип

СТП обложено на дланка или прсти

Лагер

13/15/18 Мерач Полиестер / најлон / јаглерод / бакарен лагер

Отпорност на површина

10 ^ 6-10 ^ 9

функција

Еластична манжетна, без DMF, добар зафат, силна изведба на абразија, беспрекорно плетено, дише на грб

логото

Печатење на свилен екран и печатење на пренос на топлина, добредојдовте на прилагодено лого

Примерок

слободен

Сертификат

EN 420; EN388; ISO 90001

капацитет

300000 десетици месечно

пакет

10 парови / полибанче, 300 парови / картон (или по потреба)


ПРИМЕНА

Electronics, Printed Circuit Boards, Assembling, Telecommunication, Semiconductor, Solar, CD/DVD, Automotive, Optics, Pharmaceutics, Film, Farming, Restaurant, Hotels etc. Please ask for our special offers for big order quantities.

Испраќам барање
Контактирајте не