Стапи во контакт

За нас

Sunny е професионален производител на ракавици, обезбедувајќи секакви висококвалитетни ракавици. Со повеќе од 10 години искуство, Sunny е посветена на испорака на удобни и безбедни ракавици за различни индустрии. Дознајте повеќе за нас во делот За.

за нас
Дома>за нас

За SUNNY

Rudong Sunny Glove Co., Ltd., основана во 2010 година, е професионален производител на различни работни безбедносни ракавици. Како што се PU ракавици, антистатички ракавици, ракавици против сечење итн.

Нашата компанија е специјализирана за производство на ракавици од јаглеродни влакна, ракавици од бакарни влакна, ракавици отпорни на сечење, антистатички ракавици со пруги, полиестерски и најлонски ракавици и други сорти. Овие производи се широко користени во областа на електронската индустрија, полупроводниците, монтажата на автоделови, пакувањето на производите, лесното склопување, работилницата без прашина и секојдневниот живот.

Од своето основање, нашата компанија се придржува до деловната филозофија на „квалитет, ефикасност, интегритет и иновација“. Компанијата го има положено сертификатот за системот за управување со квалитет ISO9001, а производите ги имаат положено SGS, CE сертификатите. Покрај тоа, компанијата инсистира на обезбедување на најдобри производи и услуги за клиентите. Поради оваа причина, сите производи се продаваат добро низ целиот свет, вклучувајќи ги Европа, Америка, Јапонија и другите земји од југоисточна Азија.

13( години )

Искуство во компанијата

56( вретена )

Машина за завиткување

160(станици)

Целосно автоматска машина за плетење

73 (напис)

Линија за обложување

Нашата компанија располага со комплетен сет на опрема за производна обработка, која вклучува два комплети машина за завиткување предиво 160 комплети автоматски машини за плетење, автоматизирани линии за обложување на PU на прстот и дланката, исто така, четири комплети машина за печатење и автоматска машина за пакување Така што, може да ги комплетира интегрираните производи во единствен објект.

Искористувајќи ја оваа можност, со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас, да создадеме блескава иднина заедно!

Контактирајте нѐ

Зошто да не изберете

Повеќе од 20 години, бизнисите почнаа да зависат од нас за нашата експертиза, квалитет и услуги за клиентите. Високо квалификувани професионалци кои поседуваат експертиза во различни области на бизнис и технологија го сочинуваат нашиот тим. За да обезбедиме услуга од светска класа, ги вработуваме најдобрите техничари, се придржуваме до докажаната методологија, обезбедуваме супериорна услуга за клиентите и стануваме вистински деловен партнер во секој проект.

Фабричка средина

  • Фабричка средина
  • Фабричка средина
  • Фабричка средина
"

Ние се придржуваме до деловната филозофија на „Квалитет, ефикасност, интегритет, иновација“, стави квалитетот на прво место, продаваат глобално со сила

Сертификат на компанијата